Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

"Trudne decyzje"

Szwajcaria: Migros zwalnia kilkaset pracowników

migros, zwolnienia, restrukturyzacja migros, zwolnienia migros
Foto: Facebook/@Migros
Sieć sklepów kontynuuje znów zwalnia pracowników. Najwięcej pracowników pożegna się z Migros Industrie AG. Zwolnienia dotyczą jednak również innych firm należących do grupy.

Fala zwolnień w Migros wkracza w kolejną rundę. We wtorek rano firma z pomarańczowym „M” ogłosiła, że zlikwiduje kolejne 415 miejsc pracy w ramach programu restrukturyzacji. W samych strukturach Migros Industrie AG, który obejmuje producenta żywności Delica AG i przetwórcę mleka Elsa Group, pracę straci 365 osób.

Jest to druga znacząca redukcja zatrudnienia, po tym jak trzy tygodnie temu Migros zwolnił 150 osób w Supermarkt AG. Teraz ten sam los spotkał kolejnych 50 pracowników w Fachmarkt AG. 255 straciło pracę w samej Delica, 45 w Elsa i 65 w organizacji Migros Industrie.

„Niestety, musimy się z nimi rozstać”

„Niestety, musieliśmy podjąć te trudne decyzje”, powiedział Matthias Wunderlin, szef Migros Industrie. Podkreśla, że osoby, których to dotyczy, nie tracą pracy, ponieważ zrobiły coś złego. „Niestety, musimy ich zwolnić, ponieważ reorganizujemy Migros Industrie AG”. Gigant handlowy, jak twierdzą jego przedstawiciele, podjął każdą decyzję z najwyższą powagą i ostrożnością.

„Hojny plan socjalny” w Migros

„Hojny plan socjalny powinien pomóc w szybkim znalezieniu dalszych rozwiązań dla osób dotkniętych zwolnieniami”, wyjaśnia Migros. Osoby zwolnione otrzymają odpowiednie świadczenia w zależności od stażu pracy i wieku. Ponadto: „HR i partner zewnętrzny będą wspierać ich w poszukiwaniu nowej pracy”. Migros pokryje również koszty mobilności związane ze zmianą pracy.

„Zdajemy sobie sprawę, że zwolnienia są trudnym doświadczeniem dla osób, których dotyczą” – mówi Petra Feigl-Fässler, szefowa działu HR w Migros Industrie. „W związku z tym nasz plan socjalny jest czymś więcej niż tylko wypełnieniem obowiązku”.

Media-Markt przejmuje Melectronics

We wtorek rano ogłoszono również, że specjalistyczny sklep Melectronics zostanie przejęty przez konkurencyjny Media-Markt. Konkretnie, przejętych zostanie 20 z 37 sklepów specjalistycznych. 17 pozostałych lokalizacji zniknie do listopada tego roku. Przejęcie jest obecnie nadal analizowane przez Komisję Konkurencji.

200 pracowników (i praktykantów) przejętych sklepów zachowa pracę. Około 100 pracowników w pozostałych sklepach straci stanowiska. Grupa zapewnia, że w miarę możliwości zaoferuje poszkodowanym inne miejsca pracy w Grupie Migros lub poza nią.

Źródło: 20min

Foto: Facebook/@Migros

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.