Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Nowe opcje płatności smartfonami

W Szwajcarii niebawem pojawi się konkurencja dla Twinta oraz Apple Pay – Samsung Pay.

Od lipca posiadacze iPhone’ów mogą regulować swoje płatności za pomocą smartfona. Największy konkurent Apple’a – Samsung – nie chce pozostać w tyle i dokłada wszelkich starań, by jak najprędzej wylansować na rynku Samsung Pay. Rzecznik koncernu Heiko Brunner poinformował, że rozmowy z bankami oraz operatorami kart kredytowych są w toku.

Eksperci nie przeczą, że udostępnienie osobnej opcji płatności dla użytkowników smartfonów marki Samsung, odbije się znacznym echem na szwajcarskim rynku. To taka sama rewelacja, jak wprowadzenie Apple Pay.

Konkurencja jest duża. Jak na razie o prowadzenie na rynku walczą Apple Pay i szwajcarska aplikacja Twint. Aby osłabić pozycję amerykańskiego giganta, Twint postanowił połączyć wiosną siły z Paymit. Jak dotychczas, nic z tego nie wyszło. Rzecznik Victor Schmid wstrzymuje się od komentarza i uspokaja, że do fuzji dojdzie do końca jesieni.

Źródło: 20min

Photo by Richard Tanzer Fotografie / VeroPay (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.