Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Poczta akceptuje już karty bankowe

Czasy panowania Postcard dobiegają końca. W placówkach Poczty Szwajcarskiej będą honorowane również karty bankowe.

W placówkach pocztowych można płacić za pomocą specjalnej karty dla klientów – Postcard – oraz gotówką. Z kartami debetowymi niestety nie można nic zdziałać – ale te czasy niebawem odejdą do przeszłości. Jak donosi „Tages-Anzeiger”, placówki pocztowe w Zollikofen i Baden zostaną wyposażone w terminale płatnicze. Podczas trwania miesięcznego okresu próbnego w filiach będzie można płacić kartami Maestro oraz kartą debetową Visa V-Pay. Od grudnia natomiast terminale trafią do placówek pocztowych w całym kraju, tłumaczy rzecznik Die Post Oliver Flüeler. Modernizacja pochłonie 15 mln. franków.

Karty płatnicze będą akceptowane jednak tylko częściowo. Za rachunki oraz formularze wpłaty w dalszym ciągu trzeba będzie płacić tradycyjnie. Karty debetowe znajdą zastosowanie podczas regulowania płatności za usługi pocztowe – znaczki pocztowe, przesyłki itd. – jak również produkty tylko sprzedawane przez Pocztę. Karty kredytowe nie będą honorowane z powodu wysokich opłat.

Decyzję o przyjmowaniu obcych kart płatniczych Poczta nie podjęła zupełnie dobrowolnie. Od 2012 podjęto różne kroki, by karta Postcard utraciła swoją uprzywilejowaną pozycję. Ochrona Praw Konsumentów żąda, by Poczta akceptowała zarówno karty debetowe, jak i kredytowe – i to do wszystkich transakcji.

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.