Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Szwajcaria: Zwierzak zamiast pamiątki z wakacji?

Nieraz bezdomny pies zauroczy turystów, którzy decydują się na przygarnięcie go i wracają z nim do Szwajcarii. Jednak uwaga – koszty takiego przedsięwzięcia mogą być całkiem spore. Dla wielu miłośników czworonogów – za wysokie a konsekwencje dla zwierzęcia tragiczne.

Przewiezienie bezdomnego psa z obcego kraju do Szwajcarii może mieć tragiczne skutki zarówno dla jego nowego właściciela, jak i samego zwierzęcia. Celnicy zuryskiego lotniska musieli przejąć w tym roku 34 psy i koty. Powód? Brak wymaganych dokumentów. O dalszym losie czworonogów zdecydował weterynarz.

Pobyt na obserwacji, badania czy nawet transport zwierzęcia do kraju, z którego pochodzi, kosztuje sporo pieniędzy. Problem pojawia się w momencie, gdy nowy właściciel musi pokryć powstałe koszty.

Weterynarze nie raz muszą odbierać psy nowym właścicielom. Szwajcarskie prawo nie zna litości – zwierzęta zza granicy muszą przejść test na obecność pasożytów, a laboratorium uznawane przez UE musi potwierdzić, że czworonogi zostały zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Poza tym pupile z UE muszą posiadać oficjalny paszport i mikrochip.

Wiele turystów nie zdaje sobie również sprawy z faktu, że zwierzę może zostać uśpione, jeżeli nie spełnia tych warunków, a służby przechwycą je na granicy. Organizacje na rzecz zwierząt apelują: „Nie adoptujcie pod wpływem chwili!” 

Źródło: 20min

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.