Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wiedeń: Uwaga wysokie mandaty za parkowanie!

Mozolne poszukiwania wolnego miejsca parkingowego w stolicy Austrii stają się często prawdziwą męką w okresie przedświątecznym. Mimo to nie powinnyśmy ulegać pokusie i parkować zgodnie z przepisami.

Parkując w niedozwolonym miejscu lub w sposób niezgodny z przepisami narażamy się na wysokie mandaty. Świąteczny budżet może uszczuplić się nawet o 400 Euro! Na tak wysoką sumę składa się koszt odholowania samochodu (242 Euro), oplata za ostawienie samochodu na parking depozytowy (9 Euro dziennie) a jeśli samochód został odholowany za blokowanie ruchu drogowego, należy doliczyć do tego kolejne 108 Euro kary. Na parking na który odstawiane są odholowane samochody też trzeba dojechać. Jako, że jest położony na obrzeżach miasta – taksówkarz słono sobie policzy. W ten oto sposób, poprzez jedno wykroczenie nasz portfel będzie o kilka setek lżejszy.

Kiedy i za co nasz samochód może zostać odholowany? Na liście wykroczeń pierwsze miejsca zajmuje zablokowanie wyjazdu z miejsca parkingowego innemu użytkownikowi ruchu drogowego, parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych czy na przystanku autobusowym bądź tramwajowym. Do tego dochodzi blokowanie wyjazdu z posesji czy parkowanie na miejscu dla taksówek – w tych przypadkach możemy być całkiem pewni, że nasze auto będziemy musieli odebrać z parkingu ale tego przy Simmering.

Zgodnie z danymi ÖAMTC tylko w grudniu codziennie jest odholowywanych około 200 samochodów. Parkujmy więc z rozwagą!

Źródło: Heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.