Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Po jakie piwo najczęściej sięgają Austriacy?

„Gösser” nie ma sobie równych, jeśli chodzi o wybór Austriaków. Popularne są przede wszystkim piwo jasne i marcowe.  Piwo w puszkach nie może sobie stanąć obok piwa w butelkach. 

Gösser Märzen

Austriacy stawiają w przypadku konsumpcji piwa na rzeczy sprawdzone. Piwa marcowe i jasne to najczęściej wybierane rodzaje, natomiast do ulubionych marek zaliczają się „Gösser” i „Stiegl”. Dane pochodzą z internetowej ankiety Instytutu Badania Rynku MindTake Research, którą w kwietniu 2015 r. wypełniło 590 osób, spożywających alkohol przynajmniej okazjonalnie. 
 
46 procent respondentów, którzy kupują piwo w supermarketach lub w sklepach z napojami, decydują się na „Gösera”, należącego do koncernu Heineken. Na drugim miejscu znajdziemy „Stiegla”. Piwo z Salzburga trafia na stoły 43 procent ankietowanych. Trójkę zamyka „Zipfer” (32 procent). „Göser” stoi również na prowadzeniu, jeśli chodzi o ulubioną markę (18 procent). Tymczasem ulubionym rodzajem piwa jest marcowe (29 procent), gonione przez piwo jasne (27 procent).
 
W ankiecie padło również pytanie o zadowolenie z asortymentu piwa. Prawie połowa ankietowanych (47 procent), która zaopatruje się w piwo w supermarketach jest zadowolona. Natomiast w dyskontach sprawa wygląda trochę gorzej. Dwie trzecie ankietowanych (36 procent) ocenia zawartość regałów z piwami jako średnią. Ważna jest jednak cena – połowa ankietowanych (55 procent) kupuje piwo w promocji. 
 
Jeśli chodzi o opakowania, prym wiodą  półlitrowe szklane butelki. Na ten rodzaj opakowania decyduje się ponad połowa ankietowanych (54 procent). Mniej lubiane są puszki, wybierane przez 21 procent konsumentów. Puszki wypadają gorzej nawet w porównaniu z butelkami o pojemności 0,33 litra, po które sięga 22 procent konsumentów. 
 
Źródło: kurier.at
foto: Ken Hawkings/Flickr
 
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.