Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

W którym kraju związkowym związki trwają najdłużej?

związek małżeński

Wiele osób marzy o tym, aby ich związek trwał całe życie. W Niemczech faktycznie istnieją takie kraje związkowe, w których pary żyją ze sobą szczególnie długo. Gdzie związki trwają najdłużej?

Nadrenia Północna-Westfalia to najgęściej zaludniony kraj związkowy w Niemczech. Według Federalnego Urzędu Statystycznego (Statistisches Bundesamt) w tym regionie zawieranych jest najwięcej małżeństw (stan na rok 2021), jednak nie oznacza to, że związki automatycznie trwają dłużej.

W innych krajach związkowych pary nawet bez ślubu pozostają na dłużej ze sobą.

Tak długo Niemcy są w związkach

Około 60% par w Niemczech są ze sobą przynajmniej 10 lat w związku. A 32% nawet ponad 20 lat. Co druga para osób powyżej 50-tego roku życia połowę swojego życia spędza razem ze swoją drugą połówką.

Ile par jest w związku małżeńskim?

Jedynie 56% ankietowanych par było w związku małżeńskim, a były to przede wszystkim osoby powyżej 30 roku życia. Jeśli chodzi o młodsze osoby, to jedynie 18% par jest po ślubie. W grupie osób w wieku od 60 do 69 lat aż 74% par jest w związku małżeńskim.

W tym kraju związkowym związki trwają najdłużej

Według badania przeprowadzonego przez ElitePartner pary w Saksonii-Anhalt są ze sobą najdłużej razem. 42% par jest bowiem przynajmniej 20 lat w związku. Na drugim miejscu znajduje się Saksonia z 39% par z wieloletnim stażem. Na ostatnim miejscu podium znajduje się Turyngia z wynikiem 38%.

Na końcu zestawienia znajduje się Berlin i Bawaria, gdzie jedynie 28% związków trwa ponad 20 lat. W Badenii-Wirtembergii jest to 30% par.

Źródło: Focus

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.