Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wiedeń: Najpiękniejsze trasy tramwajowe

tramwaj Wiedeń

Wiedeńska sieć tramwajowa jest na szóstym miejscu na świecie pod względem jej długości. Linie tramwajowe są usytuowane przy wielu zabytkowych atrakcjach turystycznych miasta w książce pt. "Wien entdecken mit der Bim"(pl. "Odkryć Wiedeń tramwajem") autorzy Beppo Beyerl i Thomas Hofmann pokazują najciekawsze odcinki z wszystkich tras.

Według autorów książki klasykiem pośród tras tramwajowych Wiednia jest podróż wagonem D w stronę Nußdorf – to zdaniem Beyerla i Hofanna obowiązkowy punkt na liście zwiedzania Wiednia każdego turysty. Jeśli wsiądzie się do tramwaju na dworcu głównym, to podróż trwa około 50 minut i 32 aż dojedzie do końcowej stacji Nußdorf. Podczas podróży tramwaj mija wiele wiedeńskich zabytków, jak np. gmach parlamentu, Burgtheater czy uniwersytet wiedeński.

„Z opery do kliniki” linią 62

Kolejną trasą, której nie mogło zabraknąć w książce, to trasa linią numer 62 do Lainz. W 39 minut dociera się nią do stacji końcowej, mijając na swojej drodze 26 stacji. Przez Karlsplatz pasażerowie docierają przez Wiedner Hauptstraße do Meidlinger Flurschützstraße i do Haydnpark.

Dalej linia 62 prowadzi na Eichenstraße wzdłuż Südbahn. “Tam można zobaczyć źle zagipsowane ceglane domy. To były pierwsze domy robotnicze w Wiedniu”, opowiada Beyerl. Po tym tramwaj prowadzi do mostu Philadelphia. Ten zawdzięcza swoją nazwę importowanej z Filadelfii lokomotywie.

Ciekawostki o Wiedniu

Ponadto książka zawiera dodatkowe ciekawostki dotyczące niektórych miejsc, obok których przejeżdża tramwaj. Przykładowo w opisie do Haydnpark można przeczytać, że jego nazwa wywodzi się z faktu, iż kiedyś pochowano tam głowę kompozytora. W książce znajduje się także informacja o tym, że pierwsze domy robotnicze w Wiedniu obecnie znajdują się pod ochroną zabytków.

Źródło: ORF Wien

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.