Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Kanclerz Scholz niczym pirat chodzi z przepaską na oko

Olaf Scholz

To dziwny widok. Po wypadku podczas uprawiania sportu kanclerz Niemiec Olaf Scholz prezentuje się z przepaską na oko. Także w najbliższych dniach będzie musiał się tak prezentować na kilku spotkaniach.

Po tym jak w zeszły weekend kanclerz Olaf Scholz musiał nieco przystopować ze względu na wypadek podczas uprawiania sportu, obecnie znów powrócił do swojego zwykłego planu pracy. A ten w tym tygodniu jest zapełniony spotkaniami.

Jedno spojrzenie na dostępny do publicznego wglądu terminarz pokazuje, że kanclerz Niemiec musiał zaprezentować się na kilku publicznych wystąpieniach z jego nową przepaską na oko. Zapewne najważniejszym z nich jest podróż do Nowego Delhi, gdzie 9 i 10 września odbywać się będzie szczyt G20. Dodatkowo w terminarzu na obecny tydzień znalazły się następujące spotkania:

  • poniedziałek, 4. wrzesień: Coroczne przyjęcie kościoła katolickiego w Berlinie
  • wtorek, 5. wrzesień: Przemowa podczas międzynarodowej Frankfurt Motor Show
  • środa, 6. wrzesień: Przemowa w Niemieckim Bundestagu
  • czwartek, 7. wrzesień: Wizyta w przedsiębiorstwie użyteczności publicznej Berliner Verkehrsbetriebe
  • piątek, 8. wrzesień – do niedzieli, 10. września: szczyt G20 w Nowym Delhi

Wypadek podczas joggingu

Powodem przypominającej strój pirata przepaski na oko są stłuczenia twarzy, których, jak podaje rzecznik rządu, kanclerz dorobił się podczas upadku w czasie joggingu.

Jak długo kanclerz Scholz będzie musiał nosić przepaskę jeszcze nie wiadomo. Według wypowiedzi rzecznika rządu Steffena Hebestreita trzeba liczyć się z tym, że kanclerz skazany jest jeszcze przez najbliższe dwa lub trzy tygodnie na przepaskę.

Jest więc bardzo prawdopodobne, że Scholz jeszcze na innych spotkaniach będzie musiał prezentować się z przepaską na oku. Jednak te terminy będą opublikowane dopiero w najbliższych dniach przez biuro kanclerza.

Źródło: t-online

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.