Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Mieszkańcy Wiednia mogą cieszyć się z nowego bonusu. Jak go otrzymać?

dom i pieniądze

700.000 wiedeńskich gospodarstw domowych może otrzymać Wohnbonus 23. Na konto wpłynie 200 euro na gospodarstwo domowe. Jak otrzymać nowy zasiłek?

Aby wesprzeć mieszkańców stolicy Austrii w radzeniu sobie z inflacją, miasto przekaże około 140 milionów euro na świadczenie Wiener Wohnbonus 23. Ten dodatek mieszkaniowy będzie wypłacany jednorazowo w wysokości 200 euro na gospodarstwo domowe. Wniosek można składać online od 17 lipca 2023 roku. Kwalifikuje się około 700 000 wiedeńskich gospodarstw domowych, czyli ponad dwie trzecie wszystkich mieszkańców.

„Austria nadal ma jeden z najwyższych wskaźników inflacji w całej strefie euro. Dlatego pomagamy mieszkańcom Wiednia. W ostatnim posiedzeniu parlamentu zebraliśmy trzy pakiety, które pomogą Wiedeńczykom poradzić sobie z rosnącymi kosztami mieszkaniowymi. Obejmują one również klasę średnią i tym samym około 700.000 gospodarstw domowych może być pewnych, że znowu szybko i w prosty sposób im pomożemy, płacąc po 200 euro” mówi radny miejski ds. społecznych, Peter Hacker.

Jak otrzymać Wohnbonus 23

Wiener Wohnbonus 23 jest dotacją miasta Wiednia. W okresie od 12 do 21 lipca 2023 roku miasto wysłało listy informacyjne na każdy adres w Wiedniu, pod którym co najmniej jedna osoba  zarejestrowała swoje główne miejsce zamieszkania na dzień 28 czerwca 2023 roku. List zawiera indywidualne hasło, które jest wymagane do aplikacji online. Osoby, które nie są w stanie samodzielnie złożyć wniosku online lub nie mogą tego zrobić za pośrednictwem rodziny i przyjaciół, mogą skontaktować się z infolinią serwisową Wydziału Spraw Społecznych, Prawa Społecznego i Zdrowotnego Miasta Wiednia.

W przypadku gospodarstwa jednoosobowego obowiązuje limit dochodu brutto w wysokości 40 000 euro za rok 2022. W przypadku gospodarstwa domowego wieloosobowego limit dochodu całkowitego w wysokości 100 000 euro brutto za rok 2022. Wiener Wohnbonus 23 w wysokości 200 euro jest wypłacany jednorazowo. Dotacja zostanie przekazana na konto podane we wniosku internetowym lub wypłacona przekazem pocztowym. Wniosek online jest natychmiast automatycznie przetwarzany, a świadczenie wypłacone w ciągu kilku dni. O dodatek mieszkaniowy można ubiegać się do 30 września 2023 r. włącznie.

Wskazówka

W przypadku wiedeńskiej premii mieszkaniowej Wohnbonus 23 jako limit dochodów przyjmuje się zarobki rok 2022, a nie rok 2021, jak w przypadku premii energetycznej. Ponieważ Wiener Wohnbonus 23 jest również nowo utworzoną formą pomocy, nie może zostać automatycznie wypłacony, jak Wiener Energiebonus 23. Dlatego każdy, kto spełnia powyższe kryteria, musi złożyć nowy wniosek, nawet jeśli otrzymał już obie premie energetyczne.

Źródło: heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.