Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

6 pomysłów na odpoczynek w Wiedniu

Dni znów są dłuższe, słońce świeci coraz częściej, a temperatury pozwalają na spędzenie jak najdłuższego czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie w stolicy Austrii odpoczywać można w różnoraki sposób. Przedstawiamy 6 najciekawszych pomysłów.

Wycieczka segwayem

Historyczne centrum Wiednia można zwiedzić pieszo albo w ciekawszy sposób, mianowicie jadąc na segwayu. Za 79 euro turyści mogą wybrać się na zorganizowaną wycieczkę. W programie m.in. przejazd obok Opery Wiedeńskiej, Katedry św. Szczepana, galerii Albertina, Ringu wiedeńskiego oraz wielu innych, ciekawych miejsc. Kto woli jednak zwiedzać miasto na własną rękę, może wynająć segwaya na 2 godziny za 49 euro.

Podróż rowerem miejskim

Kto nie przepada za jazdą segwayem lub ma mniejszy budżet, może pozwiedzać na rowerze. Rowery miejskie można wypożyczyć w Wiedniu w ponad 120 miejscach o każdej porze dnia i nocy. Do wynajęcia dwóch kółek potrzebna jest jedynie karta płatnicza. Pierwsza godzina jazdy jest darmowa, a każda kolejna kosztuje jedynie 1 euro. Po udanej wycieczce rower można oddać na dowolnej stacji.

Motorikpark

W 10 i 22 dzielnicy miasta można udać się do Motorikparków i sprawdzić swoją sprawność motoryczną. Wstęp jest darmowy, a przede wszystkim dzieci mogą się wyszaleć na wspinaczkach czy huśtawkach. Dzień spędzony w Motorikparku sprawi zarówno dużym jak i małym wiele radości.

Geh-Café

Tak zwane Geh-Cafés, czyli spacerowe kawiarnie, to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu dla osób w każdym wieku. W miłej atmosferze, z dala od ogromnej liczby turystów można spokojnie spacerować przez takie dzielnice miasta jak Donaustadt, Floridsdorf czy Neustift am Walde, a godzinną wędrówkę zakończyć mała przekąska w kawiarni pop up. Udział w comiesięcznym wydarzeniu jest darmowy.

Heurigen Express

W każdy weekend oraz święta zwiedzający mogą wybrać się na przejażdżkę zębatą kolejką po Wiedniu. Na terenie miasta jeżdżą aktualnie dwie takie kolejki. Jedna rozpoczyna swoją trasę w Nussdorfie, jedzie wzdłuż terenów winiarskich miasta na Kahlenberg i wraca do Grinzig. Podróżujący mogą też wysiąść z pociągu, by udać się do pobliskiej winnicy na kieliszek wina i wrócić kolejnym przejazdem kolejki. Druga z nich odjeżdża z przystanku szybkiej kolei miejskiej Strebersdorf i jedzie przez Strebersdorf i Stammersdorf mijając po kolei winnice.

Wędrówki miejskie

Krótką wędrówkę można połączyć z jazdą Heurigen Express w jedną stronę, miasto oferuje bowiem wiele szlaków turystycznych (tzw. Stadtwanderwege), jak i jedenaście świetnie oznakowanych tras miejskich przez wszystkie dzielnice Wiednia. Spacerujący zobaczą podczas wędrówki łąki, lasy, ładne uliczki, punkty widokowe oraz romantyczne polany. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, a na poszczególnych punktach trasy można otrzymać pieczątki, które zbiera się na wcześniej odebranej w ratuszu karcie. Po uzbieraniu wszystkich pieczątek spacerujący zostają nagrodzeni srebrną lub złotą Odznaką Turystyczną.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.