Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Czarny trójkąt z ulotki dołączonej do leku – co powinieneś o nim wiedzieć

Czarny trójkąt pojawia się na ulotce informacyjnej, aby poinformować konsumenta o skutkach niepożądanych leku. Co jeszcze kryje się za tym symbolem?

Rozpoznanie symbolu

Jest to czarny trójkąt, którego jeden wierzchołek wskazuje w dół. Symbol ten ma za zadanie zwrócić uwagę konsumentów na niepożądane skutki zażywania danego leku.

Czarny trójkąt nie jest powodem do zmartwień

Czarny trójkąt nie informuje o szczególnych skutkach ubocznych – tłumaczy Komisja ds. Leków Niemieckich Aptekarzy. Chodzi o oznaczenie produktów, których substancje czynne nie są długo na rynku.

Pozyskiwanie wiedzy

Komisja ds. Leków Niemieckich Aptekarzy wierzy, że w ten sposób konsumenci zwrócą większą uwagę na możliwe skutki uboczne lekarstw. W ten sposób z kolei zostaje zgromadzona wiedza o mało znanych substancjach czynnych. Dlatego nie należy przejmować się, kiedy aptekarz informuje Cię o skutkach niepożądanych zażywania niektórych leków.

Komisja ds. Leków zaprzecza, że leki, na których ulotkach widnieje czarny trójkąt, wywołują częściej działania niepożądane niż inne. Jeżeli rzeczywiście wystąpią u konsumenta, należy jak najprędzej zwrócić się do lekarza lub aptekarza. 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.