Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Te zakątki Niemiec przyprawiają o gęsią skórkę

straszne miejsca

Niemcy to kraj pełen urokliwych miejsc, jednak istnieją również takie zakątki, które mrożą krew w żyłach. Od opuszczonych przytułków, po straszne cmentarze - kto chce odwiedzić te miejsca potrzebuje stalowych nerwów, ponieważ często szczycą się straszną przeszłością. Oto kilka z nich.

Czarownice na górze

Brocken w Górach Harz jest już od wieków uznawany za górę czarownic. W tym miejscu w Noc Walpurgis czarownice miały spotykać się z diabłem. W drodze na to spotkanie kobiety miały zaczarowywać wszystko co pojawiło się na ich drodze, tak przynajmniej głosi przesąd.

Do dzisiaj tysiące ludzi w okolicy góry Brocken świętują ostatniego dnia kwietnia Noc Walpurgis. Dawniej mieszkańcy wieszali krzyże na drzwiach, aby uchronić się przed czarownicami. Dziś jednak w większości zniknęły z krajobrazu. Jednak mimo wszystko dziwna aura nadal otacza to miejsce, ponieważ Brocken należy do najbardziej zamglonych regionów Europy.

Cmentarz samobójców w Berlinie

Na cmentarzu Grunewald-Forst w Berlinie gęsia skórka jest na planie dziennym. Ponieważ to ostatnie miejsce spoczynku znane jest także pod nazwą “Cmentarz samobójców” lub “Cmentarz bezimiennych”.  Znajduje się w pobliżu rzeki Hawela, która w tym miejscu zakręca, z tego powodu właśnie tam regularnie ciała topielców zostawały wypychane na brzeg. Do zmarłych należą nie tylko osoby, które się utopiły, ale także te, które same rzuciły się do rzeki. 

Do XIX wieku samobójstwo należało do grzechów ciężkich. Z tego powodu owi zmarli nie mogli zostać pochowani na chrześcijańskich cmentarzach i musiano znaleźć alternatywę. Zadecydowano o tym, aby pochować ich właśnie w tym miejscu na skraju lasu. Do 1927 roku Grunewald-Forst był cmentarzem wyłącznie dla samobójców, później każdy mógł zostać tam pochowany.

Opuszczone sanatorium pulmonologiczne

Opuszczone dawne sanatorium pulmonologiczne w Beelitz śmiało mogłoby zostać obrane jako sceneria do horroru. To koszmarne miejsce znajduje się w Brandenburgii i  zostało zbudowane w latach 1889–1930. Należy do największych medycznych kompleksów w okolicach Berlina – na powierzchni 200 hektarów znajduje się 60 budynków. Obszar otoczony jest lasem. W sanatorium leczeni byli pacjenci z chorobami płuc a także żołnierze. Również chory na raka wątroby polityk Erich Honecker był od 1990 roku przez kilka miesięcy pacjentem w tej placówce.

Ze względu na stan i architekturę tego miejsca kręcono tam już kilka filmów, m.in. “Walkiria” z Tomem Cruise i “Pianista” Romana Polańskiego. Opuszczony budynek posłużył także jako miejsce do sesji w popularnym programie “Germany’s Next Topmodel”. Jednak ten kompleks był również miejscem zbrodni. Przykładowo w 1991 roku w odległości jedynie kilku metrów popełniono podwójne zabójstwo. W 2008 roku doszło do kolejnego zabójstwa na terenie placówki.

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.