Po przejściu lawiny

Polak zginął w austriackich Alpach

alpy austria
Foto: Freepik
Po dużej lawinie, która zeszła w piątek w rejonie St. Anton (Tyrol), potwierdzono tożsamość trzech ofiar. Zginęli: obywatel USA, obywatel Polski oraz obywatel Austrii.

Pięciu freeriderów zjeżdżało w rejonie tzw. „Gertrud-Gabl-Rinne” poza wyznaczonymi trasami. Na bardzo stromym stoku doszło do zejścia deski śnieżnej.

Dwóch mężczyzn (Amerykanin i Polak) odnaleziono martwych w trakcie szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej. 21-letni Austriak został na miejscu reanimowany i przetransportowany do kliniki w Innsbrucku, gdzie zmarł.

23-letni Holender doznał ciężkich obrażeń i został przewieziony śmigłowcem do szpitala w Zams. 19-letni Irlandczyk został porwany przez lawinę, lecz nie zasypany, dzięki czemu odniósł lekkie obrażenia.

Tego dnia w Tyrolu odnotowano łącznie 32 interwencje lawinowe.

Kolejne lawiny w rejonach narciarskich

W Kappl lawina porwała 12 narciarzy. Na szczęście tylko jedna osoba została ranna.

Na stoku Schlick 2000 w regionie Innsbrucka. 25-letni Nowozelandczyk został porwany przez lawinę. Z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafił do kliniki w Innsbrucku.

W Hochfügen 19-letni Niemiec został porwany przez lawinę. Użył plecaka lawinowego , co prawdopodobnie zapobiegło jego zasypaniu. 

Sytuacja w regionie

Ze względu na napiętą sytuację lawinową Landeswarnzentrale, czyli centrum ostrzegania kryzysowego kraju związkowego Tyrol a zwróciła się o wsparcie do austriackiej armii (Bundesheer).

Źródło: orf

Zdjęcie: freepik

Reklama
Udostępnij:

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

W Genewie łamiący przepisy rowerzyści są karani wysokimi mandatami. Słusznie?

Wraz z rozpoczęciem kolejnego miesiąca w życie wchodzą zmiany. Tym razem dotyczą m.in. kierowców, piłkarzy, sprzedawców czy pasażerów

Zobacz jeszcze to!
Reklama